Добре дошли в Мистик Таун!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Translator

Вход

Забравих си паролата!

BG TOP
BGtop
Icon
Icon
Icon
Icon
Poll

Имате ли пари за книги или разчитате на безплатните бройки от форуми/сайтове?

38% 38% [ 27 ]
37% 37% [ 26 ]
25% 25% [ 18 ]
0% 0% [ 0 ]

Общо гласове : 71

Последно онлайн
Пазарска количка

Гост това е твоята пазарска количка, използвай я за пазаруване от магазина.

Втора употреба

Рекламации

Top posting users this month

You are not connected. Please login or register

Иди на страница : 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 2]

1 Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 14 Ное 2011, 05:37

Мел Евънс

Резюме:
Spoiler:
Невероятно съчетание на грабваща вниманието история още от първите редове, която не позволява на читателя да спре да иска още. Фолклор, митове и легенди, вмъкнати в един съвременен контекст, изпълнен с мистика и действие.

Останала от мрака на древността демонична сила, корени на която лежат в древнотракийски времена, е пазена в тайна от орден, чиито предшественици са пленените от цар Калоян през 1205 г. рицари, охранявали някога земите ни. Освободен от разкопки на иманяри, Вълчият култ ще потърси източника на своята сила, за да се възцари отново и да победи Пазителите… Сблъсък, който ще се проведе днес.

София е разтърсена от серия брутални убийства. Разследващият инспектор Неев е принуден да използва нетрадиционни решения, за да проследи нишката от изглеждащи несвързани едно с друго престъпления. Инспекторът, заедно с фолклористката и антроположка Ирина Иванова, се озовават на арената на древната битка между Мрака и Светлината…

Ще успеят ли те да спрат отново наследниците на тракийските владетели – цар и дъщеря – Харпаликус и Харпалике?

Ето ни отново тук с нов конкурс!

All Serials и Издателство "Делакорт" ти предоставят невероятна възможност да спечелиш “Рицари и вълци„ - един невероятен роман на българина Калофер Русев - БЕЗПЛАТНО.

Как? Просто е. Прати на този имейл serials_rpg@abv.bg - трите си имена, ника ти във форума All Serials, точен адрес (град / село, улица, вход, блок, ап,етаж), телефон за връзка, ако нещо се обърка и не получите книгата си и отговори на въпросите, които ще намерите по-долу.

Въпроси:
1. Какво ви заинтригува в резюмето и грабна ли ви то?
2. Чели ли сте нещо подобно досега?
3. Според вас дали българите имат сила в тази област на мистиката и фолклора - разделението на двата свята?
4. Харесвате ли корицата?
5. Бихте ли си купили книгата, ако не спечелите?

Всеки има право да участва!

Победителите ще бъдат двама - един избран от админите на форума, а другия на лотариен принцип!

Краен срок за участие 26 Ноември 2011 година до 00;00 часа вечерта!

Победителите ще бъдат обявени най-късно на 27 Ноември 2011 година до вечерта!

Последната промяна е направена от Мел Евънс на Сря 30 Ное 2011, 09:09; мнението е било променяно общо 1 път

2 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 14 Ное 2011, 06:30

black_raven

И тук пратих. Късмет на всички.

3 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 14 Ное 2011, 09:56

stasungera

Аз също реших да участвам и тъкмо изпратих писмото си. Успех на всички участници! ;)

4 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 14 Ное 2011, 10:46

Мел Евънс

Поличено! Успех!

5 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Сря 16 Ное 2011, 05:52

Lady Infernaliia

Включвам се и аз.Пратих писмото си преди секунди.Надявам се всичко нужно да е налице.Успех на всички други участници.

6 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Сря 16 Ное 2011, 09:01

Мел Евънс

Получено е! Успех ти желая!

7 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Сря 23 Ное 2011, 12:43

Бет Рандъл

И аз пратих по-рано днес нещицата си.

8 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Сря 23 Ное 2011, 13:04

Мел Евънс

Да, получено е ! Успех

9 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пет 25 Ное 2011, 09:35

Бони Бенет

И аз изпратих своето писмо ;;

10 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пет 25 Ное 2011, 10:00

Мел Евънс

Поличено е!

11 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Съб 26 Ное 2011, 03:36

starokina

ПратихДано всичко да е наред с писмото

12 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Съб 26 Ное 2011, 06:00

Мел Евънс

Получено е! Успех!

13 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Съб 26 Ное 2011, 14:13

Мел Евънс

Победителите вече са ясни! Един екземпляр от книгата „Рицари и вълци“ отива при:

Spoiler:
Lady Infernaliia
Тя спечели книгата благодарение на прекрасния си и задълбочен отговор, който може да видите тук:
Spoiler:
Въпроси:

1.Какво ви заинтригува в резюмето и грабна ли ви то? - Мен най-напред ме впечатли заглавието - рицар, веднага започвам да си представям кръстоносни походи, тамплиери, средновековие и т.н.Историята ми е любимият предмет в училище и имам намерение за вбъдеще да се реализирам с него, така че това може да се сметне за причина да ме привлече книгата - както се вижда от резюмето историята в книгата е силно засегната.От друга страна пък вълкът ми е любимото животно - опасен хищник, който въпреки всичко крие една особена тайнственост в себе си.Сводолюбиво животно, което е сам господар на себе си/ поне в повечето случаи, когато не живее на глутници/.И така цялото заглавие веднага ми навя асоциация за фентъзито, което ми е слабост.След което обаче прочетох резюмето, веднага се пренесох от фентъзи към фолклор и митове.Може би заради любовта ми към историята, до такава степен се интересувам от митовете, които и въпреки исторически недоказани, ни помагат да разберем мисленето на хората през определен период от време - "човек е това, в което вярва".Остатъкът от резюмето пък ми напомни за един много уважаван от мен автор - Дан Браун.Мистерия, свързана с историята, загадка чието решение води до друга загадка и така цял един кръговрат.Нещо, което не само ти доставя удоволствие, а те кара да се замислиш по-дълбоко и да се опиташ да видиш отвъд видимото.Съвкупността от всички тези неща, които намирам за интересни, и които са преплетени в тази история, ме впечатлиха.Въобще книгата много силно ме привлече и с огромно удоволствие бих я прочела.

2.Чели ли сте нещо подобно до сега? - Въпреки всичко изброени от мен неща по първия въпрос, никога не съм чела нещо, които да е синтез от всички тях.Ето защо и бях толкова привлечена от книгата.Аз обичам една книга да ме разтоварва, да има силата да ме изкара от ежедневието.Да ме накара да забравя всичко, което се случва около мен, и де се пренеса в един друг свят.Тогава изпитвам истинско удоволствие от четенето, което според мен е най-важно.Покрай училището чета сериозна литература и гледам в свобдното си време да чета нещо по-леко, по-ненатоварващо.Но има моменти, когато имаш нужда да погледнеш от друг ъгъл на нещата.Когато четеш, историята да накара нещо в главата ти да се задвижи.Да се замислиш по-сериозно кое е правилно, и кое - не.Един вид по този начин развиваш мисълта си, и се научаваш да виждаш нещата и от други гледни точки.Това също е много важно за мен, когато чета дадена книга.

3.Според вас дали българите имат сила в тази област на мистиката и фолклора - разделението на двата свята? - Ние, българите като видим нещо българско и го отписваме на мига, било автор, художник и т.н.Много малко са хората, които сериозно се интересуват отсъвременното българското изкуство, което е много жалко тъй като има много големи таланти.Свидетели сме как дори и във форумите има много млади и кадърни хора, които биха могли да се реализират като успешни писатели, графични дизайнери или какви ли не още творчески професии, стига да им се даде този шанс. Поради това, че ние сами отхвърляме сънародниците си, талантливите не получават сериозно поле за изява.И това е големият проблем.Естествено, имаме и доказали се автори, но за съжаление те са малцина.Българите като цяло сме талантлив народ.И вярвам че за всеки човек си има по нещо - всеки има дарба която би могъл да развие и да използва.Защо мистиката и фолклора да са изключение? Чела съм много фен фикове и разкази по различните форуми, и смятам, че има мнохо хора, способни да напишат книга в тези жанрове и вярвам че ще си заслужава да бъдат прочетени.Нужно им е само поле за изява, което в нашата държава е ключово условие, и което, естествено, е най-трудно да се намери.

4.Харесва ли ви корицата? - Да, смятам че добре изразява сюжетът на книгата, което е важно, тъй като, ако всички корици отговаряха точно на съдържанието на книгата аз лично много лесно бих се ориентирала дали да прочета една книга или не.Вярно е, че една корица на прави книгата, и че корицата може да бъде прекрасна, а съдържанието - пълен боклук, както и обратното.Но все пак корицата е първото впечатление, което читателят получава за книгата, така че със сигурност не е за пренебрегване.Но пак повтарям - ако една книга е хубава, тя ще си остане хубава, дори да я издадат без корица.

5.Бихте ли си купили книгата, ако не спечелите? - С голямо удоволствие.Както казах и по-нагоре историята ме грабна от самото начало.И мисля, че наистина си заслужава да се прочете.Пък и предпочитам да държа книгата в ръцете си, много по - вълнуващо е отколкото да четеш на компютър например.Самото усещане е много по-приятно.Вечер при вида на натрупаните страници със задоволство да откриваш как си се откъснал от реалността за толкова дълго време и си бил част от един съвсем нов свят.Това е истинското удовлетворение от четенето.Аз много обичам да събирам книги - нещо като мания ми е.Е, някои си купуват дрехи, други пък обувки, а аз пък си купувам книги.Често ми се е случвало да ми казват, че не съм добре, когато кажа че обичам да чета, и че предпочитам да си купувам книги вместо дрехи.Но пък и съм свикнала.Въпросът обаче е, че не мога да задължавам родителите си да ми купуват и книги.Смятам, че ме гледат достатъчно добре за да им досаждам и с това.Ето защо сама си събирам пари за най-голямото ми удоволствие, а в последно време ми става все по-трудно.Опитвам се да си купивам изданията, които искам, но нямам нужните финанси за да си купя всичко.Поради тази причина и участвам в конкурса.Не знам кога ще мога да си позволя да си взема книгата, като доста отдавна пък се стремя да си взема и други.За това ми остава да се надявам да спечеля.:)))

А потребителят, който спечели другото копие от книгата на случаен принцип е:

Spoiler:
vasilena_st
Ето и видеото:

Честито на победителите! Ще се радваме, ако пуснете ревюто си за книгата при нас и споделите мнението си за книгата. Не се отказвайте, а продължавайте! Всеки има реална възможност да спечели!

14 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Нед 27 Ное 2011, 22:53

vasilena_st

Даааа, спечелииииииииих! Честито и на Lady Infernaliia!!! Нейната победа е много достойна! Много задълбочени и интелегантен отговор на въпросите! Браво!

15 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 28 Ное 2011, 00:54

Мел Евънс

Здравейте, приятели. От издателството много харесаха отговорите ви и искат да раздадат още книги на достойно отговорилите. Също така самият автор ще има честта да се запознае с вашите изказвания. Още нямам информация кои ще са другите късметлии, които ще получат книгата, но да се надяваме, че още днес ще съобщя хубавата новина!

16 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 28 Ное 2011, 02:16

vasilena_st

Браво! Чудесна новина!

17 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 28 Ное 2011, 03:30

Lady Infernaliia

Леле, благодаря Ви!Много се радвам, че отговорите ми са ви харесали.Честито и на другата победителка!И адмирации към издателството, че са решили да направят подобно нещо!
Отново благодаря, много ме зарадвахте!:]]]]]

П.С. Щом прочета книгата, веднага ще ви пратя ревю.

18 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 28 Ное 2011, 09:25

Мел Евънс

starokina, merymon, kotkata86, anito85 и Бони Бенет също печелят езкемплят от книгата, заради хубавите си отговори! Честито!

19 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 28 Ное 2011, 23:08

vasilena_st

Издателство Делакорт са страхотни! Честито на всички!

20 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 28 Ное 2011, 23:22

Мел Евънс

Вие сте страхотните! За труда, който полагате!

21 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Пон 28 Ное 2011, 23:52

vasilena_st

22 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Вто 29 Ное 2011, 04:04

Бони Бенет

Мерси, мерси, мерси!! Издателството е прекрасно! Наистина оценявам това, че са погледнали творбите и на другите участници!

23 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Вто 29 Ное 2011, 05:39

Lady Infernaliia

Честито и на останалите!

24 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Вто 06 Дек 2011, 04:20

Lady Infernaliia

Хей някой да си е получил книжката?Защото аз проверявам в пощата, но служителката, не е от най-любезните, и без известие даже не иска да проверява.А пък известия рядко получавам, та да ви питам вас...:)

25 Re: Спечели “Рицари и вълци„ on Вто 06 Дек 2011, 04:55

vasilena_st

Ами от издателството ми отговориха, че поради Международния панир на книгата, ако не успеят да ни ги изпратят от 05 до 11 ще ги изпратят след 15 декември, въпреки че не знаеха коя книга съм спечелила..... Аз мисля, че ще ги изпратят по куриер, така че няма защо да ходиш до пощата.....Нека ги оставим, сеа ще им е доста натоварено и нека ако някой разбере повече да пише.

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 2]

Иди на страница : 1, 2  Next