Добре дошли в Мистик Таун!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Translator

Вход

Забравих си паролата!

BG TOP
BGtop
Icon
Icon
Icon
Icon
Poll

Имате ли пари за книги или разчитате на безплатните бройки от форуми/сайтове?

38% 38% [ 27 ]
37% 37% [ 26 ]
25% 25% [ 18 ]
0% 0% [ 0 ]

Общо гласове : 71

Последно онлайн
Пазарска количка

Гост това е твоята пазарска количка, използвай я за пазаруване от магазина.

Втора употреба

Рекламации

Top posting users this month

You are not connected. Please login or register

Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 7]

1 Mnemosyne House on Съб 19 Ное 2011, 07:47

Кастър Краоули

Домът на Кастър се намира в края на града, в непосредствена близост до главната улица, която води към горските поляни.
Следните помещения са налични:

спалня:

дневната :

кухнята:

банята:

Последната промяна е направена от Кастър Краоули на Вто 10 Яну 2012, 10:23; мнението е било променяно общо 2 пъти

2 Re: Mnemosyne House on Съб 19 Ное 2011, 08:03

Мел Евънс

Преди да си направиш къща, трябва да си я купиш, може да видиш какво предлагаме в менюто Store

3 Re: Mnemosyne House on Пон 19 Дек 2011, 10:16

Elizabeth Van Heller

Вървях бавно по главната улица, запътила се към горските поляни. Не, всъщност не беше към самите поляни, а по-скоро към къщата, намираща се в близост до тях - къщата на Кастър. Бях определила този ден /по-точно вече вечер/ за посещение на разни стари приятелчета. А едно от тези приятелчета беше Кастър. Човекът, с който явно бях прекарала най-много време в Мистик Таун.
Е, сега се чудех как точно да се появя пред дома му - като най-нормалните хора или по някой от онези мой странни начини. Реших този път да използвам първия вариянт. Все пак щях да пропусна изненадите и нахлуването с взлом. Просто застанах пред вратата и почуках няколко пъти, съчинявайки си на момента някаква кратка мелодийка от самото почукване. Сега оставаше само да се надявам някой да ми отвори.

4 Re: Mnemosyne House on Пон 19 Дек 2011, 11:56

Кастър Краоули

Звездите нямаше да се появят скоро, имаше още няколко часа до залез слънце. Бях се уморил да чакам и оставих книжката на малката масичка до мен. Заглавието беше достатъчно стряскащо, но никога не ми омръзваше да чета Едгар Алан По. Свалих халата си и се огледах в огледалото. Човешкият ми вид не старееше, вече доста години изглеждах по един и същи начин. Разбира се, понякога сменях прическите и облеклото си, но нямаше как да се състарея. Бях като Дориан Грей - вечен завинаги. Образът ми все пак беше красив, поне за мен. Не исках да изпадам в излишен нарцисизъм, затова набързо си сложих една туника в яркозелен цвят. Точно тогава чух и някой да тропа на вратата ми. Кой ли беше това?
Трябваше да съм любезен домакин и да посрещна гостите си. Набързо се локализирах в предверието и завъртях ключалката.
Изненадваща беше появата на Карин на моята врата. Не можах да откажа нейното присъствие
-Заповядай! - поканих я с жест вътре

5 Re: Mnemosyne House on Пон 19 Дек 2011, 12:02

Elizabeth Van Heller

Усмихнах се широко щом видях Кастър пред себе си.
- Нядавам се, че не се натрапвам. - бяха първите ми думи, но все пак съвсем спокойно влязох вътре, сякаш влизах в моя собствен дом.
Огледах се наоколо. Интериорът, както и самият екстериор на къщата, явно пасваше идеално с вкусът на Кастър.
- Е, как си ? - попитах, като побързах да отбележа и че яркозеленият цвят доста му отива.

6 Re: Mnemosyne House on Пон 19 Дек 2011, 12:10

Кастър Краоули

-Благодаря добре се чувствам - отговорих на въпроса й. Поведох я навътре през предверието. Отворих големите двойни врати и дръпнах завесите, тук се намираше и дневната. Наместих се на свободния стол до дивана и я поканих да седне срещу мен. Дръпнах чинийката с малката чашка и я допрях до устните ми. Изпих няколко глътки от горчивия чай и реших да предложа и на нея.
- Искаш ли чай? Сам го набрах - едва ли можеше да устои на това мое предложение.
И все пак беше ми интересно какво я водеше при мен.
- Какво те води при мен, Карин? Поласкан съм, че реши да посетиш твоя стар приятел

7 Re: Mnemosyne House on Пон 19 Дек 2011, 12:56

Elizabeth Van Heller

Настаних се на свободното място срещу Кастър. Разбира се, наистина нямаше как да откажа на предложението за чаша чай.
- Нима има нещо лошо в това да видя как са приятелите ми? - отвърнах на въпросът му с друг въпрос. По-скоро реторичен, тъй като не очаквах Кастър да каже, че има някакъв проблем в цялата работа.
- Просто исках да видя как я караш. Не те бях виждала от доста време. Дори беше започнал да ми липсваш. - допълних след това и тихо се засмях.

8 Re: Mnemosyne House on Пон 19 Дек 2011, 13:09

Кастър Краоули

- Колко мило! - преместих се в кухнята за да приготвя запарката. След няколко минути се върнах със посребрена чашка и една чинийка с бисквити и малко нарязано руло.
Седнах на мястото си и се обърнах наново към нея.
- Трудно ли ме намери? Надявам се този дом да не привлича прекалено внимание, това си има предимства - намигнах й и отпих отново от чая
- Местен сорт от цветя е. Изключително ароматен е - добавих

9 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 09:02

Elizabeth Van Heller

- Нищо не е трудно за намиране, стига да знаеш какво и как да търсиш. - отговорих на въпроса му, след което поех посребрената чашка с чай в ръката си. Поднесох я бавно към устните си и отпих малка глътка, затваряйки за момент очи, за да се насладя напълно на аромата и вкуса на чая.
- Мм .. уникален е. - промълвих тихо, след което попитах Кастър:
- Е, как върви живота ти? Намери ли вече някого, с когото да .. си допаднете ?!
Все пак с някаква подобна тема беше завършил последния ни разговор и ми беше любопитно как вървят нещата при него.

10 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 09:27

Кастър Краоули

Взех си една малка бисквитка.
- Мм..не съм търсил - схрусках я и добавих
- Нямам време за това сега. Трябваше да се обзавеждам и да се нанасям, процесът не е бърз. Всичко трябва да е удобно и уютно.
Исках да е удобно за посетители, бях почистил преди Карин да дойде. Не трябваше да е мръсно и прашно, старанието си личеше.
- Имаш предложение ли? - закачливо я попитах

11 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 09:38

Elizabeth Van Heller

- Познавам няколко симпатични момиченца. Мога и да те уредя с някое от тях - засмях се.
Е, добре де, не познавах чак толкова много женски в това градче, но пък лесно можех да изнамеря някоя от някъде. И въпреки тогва не ме биваше особено много за сватовница.
- Просто кажи какви са ти претенциите и започвам издирване.

12 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 10:00

Кастър Краоули

- Някоя доминираща, властна, порочна и извратена - можех да продължа списъка и с още други качества, но не исках да прекалявам.
Тя ми правеше услуга, но едва ли това беше всичко. Карин сигурно имаше и някаква задна мисъл. Може би й беше интересно как живея? Нямах идея какво се върти в главата й, но поне щях да направя опит да разбера
- Благодаря за помощта - не забравих да й благодаря

13 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 10:31

Elizabeth Van Heller

Премислих набързо определенията за желаното от него момиче и се опитах да се сетя за някое такова. Първо се сетих за почти адашката ми - Катрин, а след това и за още няколко вампирчета, тъй като попринцип те се мислеха за много порочни. Ако искаше нещо наистина извратено май трябаше да му потърся някое демонче. Един сукуб щеше да му дойде добре.
- Ухх .. сложна работа. Но все ще намеря някоя! - казах все още замислено, заглеждайки се към чашата с чая.

14 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 10:36

Кастър Краоули

Задачата наистина не беше лесна, не й завиждах. Но не беше нещо много спешно, имах прекалено много занимания, не бързах.
- Какво ще кажеш, харесва ли ти дома ми? - попитах я с нескрит интерес. Карин беше първия ми гост и беше редно да я попитам за нейното мнение. Може би щеше да ми даде някаква препоръка
- Какво мога да променя?

15 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 12:11

Elizabeth Van Heller

Е, реших да оставя въпросната задача с избора на момиче за някой друг път. Сега обърнах внимание на новият въпрос.
Огледах се за пореден път наоколо. Като се замислиш, беше си доста приятно и уютно местенце.
- Не мисля, че трябва да променяш нещо. - отвърнах съвсем искрено с усмивка на лице - Всъщност обзавеждането достами допада. Явно наистина те бива в избора на интериор. Справил си се чудесно.

16 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 12:24

Кастър Краоули

Това беше чудесен отговор! Увереност се прояви в мен, явно наистина се бях справил добре. Карин беше моят избор за арбитър. Тя имаше добро око, имах й доверие. Нейният коментар беше достатъчен за да породи добро настроение в мен
- Радвам се много, Карин. - реших да й предложа нещо специално. Преместих се до бара и отворих вратите. Извадих оттам една хубава бутилка с приятно уиски и й сипах в една чашка.
- Предполагам няма да ми откажеш - предложих й алкохола

17 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 12:37

Elizabeth Van Heller

Явно коментарът ми му беше харесал. От друга страна, това, че имаше такова значение за него, зарадва пък мен самата.
- Най-голямата пияница стои точно пред теб ! - въздъхнах, като в гласа ми се усети леката надсмешка. Шегувах се, разбира се, но пък нямаше да откажа да пийна малко.
- Внимавай само да не ме напиеш, че прибирането у нас може да ми се стори леко проблемно. Току виж съм се блъснала в някой самолет на излитане от тук.

18 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 12:45

Кастър Краоули

Това въобще не ме плашеше. Тя беше безсмъртна, нямаше как да пострада сериозно, затова и не приех нейната забележка като сериозна. Само се усмихнах и оставих бутилката до нея, за да може да си досипва
- Наслаждавай се, аз не пия алкохол - отвърнах й и се облегнах назад.

19 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 13:06

Elizabeth Van Heller

Поместих чашата от чая настрани, като поставих тази с уискито пред мен.
- Скоро не бях срещала човек, който да не пие алкохол. - казах леко очудено, въпреки, че беше малко оспорвана правилната употреба на думата 'човек'.
Взех новата чаша с уискито, като леко я завъртях и в спиртната течност се образуваха леки вълнички, които се сблъскваха със самата повърхност на чашата. В момента по-скоро си играех с напитката, вместо да я използвам по предназначение, но накрая все пак отпих малко.

20 Re: Mnemosyne House on Вто 20 Дек 2011, 14:30

Кастър Краоули

-Приеми ме като рядък вид - пошегувах се, докато гледах как тя разбъркваше течността. Държах бутилките алкохол на видимо място, защото очаквах гостите ми да пият. Това ги развеселяваше в тази леко мрана атмосфера, която аз обожавах. Бях свикнал на разкош и лукс, но тук исках да живея в пълно противоречие с принципите ми отпреди. Това беше мое лично предизвикателство, което с удоволствие търпях.
- Нещо ново случи ли се при теб? Аз не мога да се похваля с нищо, за съжаление

21 Re: Mnemosyne House on Сря 21 Дек 2011, 09:24

Elizabeth Van Heller

Нещо ново ?! Позамислих се малко. Нямаше нищо кой знае какво, като изключим запознанството ми с Шиничи.
- Вече си имам китсуне. - последва кратка пауза, съпроводена с още една отпита глътка от уискито - Сещаш се .. един от онези лисичи духове в японската митология. Само че моето е малко и не се трансформира в човек. Но пък е голямо сладурче.

22 Re: Mnemosyne House on Сря 21 Дек 2011, 11:24

Кастър Краоули

Китсуне? Не бях срещал представител от този вид и това ме заинтригува. Беше рядък вид и тези същества не ми бяха познати от личен опит. Това ме заинтригува, но сега не беше момента да се задълбавам в излишни подробности. Трябваше лично да се ангажирам с информация, не исках да правя изследвания през чужд поглед
- Това вече наистина е интересно и необичайно за скучното ежедневие - потвърдих и се обърнах към прозореца.
Дръпнах завесата и оставих няколко лъча светлина да преминат през моя прозорец. Изпънах си ръката и дръпнах ръкавите. Бялата ми ръка се озари, но аз исках да направя нещо различно този път.
Концентрирах се и оставих ръката ми да придобие сребрист оттенък. Започва да свети като грейнала звезда. За пръв път показвах магическото в себе си пред други хора. И тогава може би наистина природата ми се прояви. Лъчите слънце започнаха да избледняват, сякаш изсмуквах енергията на слънцето в себе си.
Затворих очи и преброих десет секунди. Това беше достатъчно за днес, покрих се отново с ръкавите и дръпнах с бърз замах завесата.
Преместих се отново на мястото си и записах нещо в отворения дневник на масичката до мен.
Не проговорих на Карин, предполагам не беше удобно да разисквам тази тема пред нея, ако тя не попиташе.

23 Re: Mnemosyne House on Съб 24 Дек 2011, 01:34

Elizabeth Van Heller

Очаквах да ме попита поне едно-две въпросчета за новата ми придобивка, но действията му бяха съвсем различни и определено ме чудиха. Разбира се, основно очудването беше заради това, което направи със светлината. Та нима той наистина погълна слънчевите лъчи през кожата си !?! Всъщност не трябваше да се очудвам чак толкова много. Все пак аз можех да направя нещо пособно, но пък с огъня.
И все пак физиономията ми изразяваше моето недоумение, както и любопитството ми.
- Тоова пък какво беше ? - попитах леко несигурно, като несъзнателно дори издължих 'о'-то в 'това'.

24 Re: Mnemosyne House on Съб 24 Дек 2011, 02:51

Кастър Краоули

Драснах и последният ред. Оставих писалката на мястото й и погледнах към Карин. Погледът ми се беше смрачил, вече синия цвят беше избледнял и имаше сивкав нюанс. Ретината беше с яркожълт оттенък, а устните ми се бяха подули.
-Извинявам се - прикрих се с най-близката завивка. Не исках да ме виждат в моята отслабнала форма.
-Един момент! - помолих за малко време. След няколко секунди отдръпнах завивката и отново бях в младия си вид
- Съжалявам, че трябваше да станеш свидетел на тази трансформация. Понякога отслабвам и ми трябва жертва. В този случай нямам кой да използвам и черпя сили от природата

25 Re: Mnemosyne House on Пон 26 Дек 2011, 13:33

Elizabeth Van Heller

Реших да не споменавам нищо относно фактът, че външния му вид за момент се промени. Навярно не искаше да говори за това, щом дори се закри със завивката, така че нямаше да го засягам с подобни въпроси. Но все пак ми беше прекалено любопитно, за да си замълча. И така просто изръсих едно съвсем невинно въпросче.
- Какво записа в тетрадката ? .. Така де .. ако мога да попитам .. - все пак не го задължавах да ми отговаря ако самият той не иска.

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 7]

Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next