Добре дошли в Мистик Таун!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Translator

Вход

Забравих си паролата!

BG TOP
BGtop
Icon
Icon
Icon
Icon
Poll

Имате ли пари за книги или разчитате на безплатните бройки от форуми/сайтове?

38% 38% [ 27 ]
37% 37% [ 26 ]
25% 25% [ 18 ]
0% 0% [ 0 ]

Общо гласове : 71

Последно онлайн
Пазарска количка

Гост това е твоята пазарска количка, използвай я за пазаруване от магазина.

Втора употреба

Рекламации

Top posting users this month

You are not connected. Please login or register

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 Разкритието on Чет 12 Яну 2012, 06:33

Мел Евънс

РАЗКРИТИЕТО

от Дрю Карпишин

Бестселъров автор на
НЮ ЙОРК ТАЙМС
и автор на видеоиграта
MASS EFFECT

очаквайте на: 13. 01. 2012 г

обем: 304 стр. .
цена: 9,95 лв.
ISBN: 978-954-26-1027-4

„Мас Ефект: Разкритието“: предистория на една от най-очакваните игри за 2012 година!

За играта

„Мас Ефект“ е популярна компютърна ролева игра, разработена от „Байоуер“, Канада. Първата част на играта се появява на пазара през 2007 година, последвана от „Мас Ефект 2“ през януари 2010-а, а третата, която ще се появи през март 2012-а, вече беше обявена от феновете за очакваната с най-голямо нетърпение игра за годината по време на церемонията за видеоигри на „Спайк Тиви“.
Действието се развива в бъдещето, през 2183 година, като играчът приема ролята на командир Шепърд – елитен войник, изпратен на мисия да проучи Галактиката с космическия кораб „Нормандия“. Заглавието „Мас Ефект“ се отнася до специфично физично явление, което притежава свойства, сходни на гравитацията и електромагнетизма, и е сред основните причини за разширяването на Вселената. То възпрепятства инерцията и позволява пътуване със скорост, по-голяма от тази на светлината. Играта се отличава от останалите компютърни игри и по значението, което сюжетът оказва върху развитието на играта. Диалогът, при който играчът има правото сам да избира репликите си, формира характера на командир Шепърд и предопределя съдбата му. От всеки избор в дадена ситуация зависи развоят на събитията и дори – в крайна сметка – съдбата на човечеството. Извънземните раси използват мас ефекта, за да влияят на останалите жители на Галактиката на енергийно ниво и да ги контролират. Правата за филмиране на „Мас Ефект“ са закупени от „Леджендари Пикчърс“, известно с мащабната холивудска продукция „300“, както и с хитовите филми „Тъмният рицар“, „Спайдърмен“, „Х мен“ и др. Представители на „Байоуер“ ще са изпълнителни продуценти на филма, който се очаква по екраните през 2013 година. Играта е носител на наградата за игра на годината и още четири награди за графика и дизайн за 2008 година.

За автора

Автор на книгите по едноименната компютърна игра е канадецът от украински произход Дрю Карпишин, написал и трилогията за Дарт Бейн към култовата поредица „Междузвездни войни“. Освен като писател, Карпишин работи и като дизайнер за „Байоуер“ и участва в разработването на играта „Мас Ефект“, както и на популярната видеоигра „Междузвездни войни: Рицарите на Старата република“.
Преди да се захване с писане, Дрю Карпишин си изкарва прехраната като данъчен инспектор, но автомобилна катастрофа го принуждава да се откаже от работата си. След като се възстановява напълно, записва английска филология в Университета в Албърта и придобива магистърска степен. Жени се за дългогодишната си приятелка Дженифър и прекарва девет години с нея и любимата си котка Рокси в дома им в Едмънтън. След примамливото предложение от „Байоуер“ двамата се местят в Остин, Тексас, САЩ.

За книгата

Сюжетът на първата книга – „Разкритието“, запознава читателя с малко известни факти и герои, които имат отношение към компютърната игра. През 2183 г. всички общества в Галактиката разчитат на свръхмодерна технология, оставена им от безследно изчезналата извънземна раса на протеанците. Благодарение на тази технология човечеството успява да достигне непознати планети и да влезе в контакт с извънземни раси. Човечеството постепенно извоюва важно място сред останалите раси, но трябва да доказва себе си във всеки един момент. Представители на различните раси се събират в Цитаделата – космическа станция, ръководена от Галактически съвет, който взема най-важните решения. Съветът включва представители на трите най-видни извънземни раси: асари, саларианци и турианци. Асарите са еднополови, сини на цвят същества, които приличат на жени и са почитани заради мъдростта си; саларианците живеят кратко, а турианците наподобяват грабливи птици. Сред останалите раси по-важни са кроганите, които приличат на влечуги, и батарианците, които се различават от хората единствено по височината си и наличието на два чифта очи. На капитан Дейвид Андерсън, герой на човечеството, е възложена тайна мисия: да разследва унищожението на свръхсекретна изследователска станция, в която учени са проучвали възможността за създаване на изкуствен интелект. Основният въпрос, на който човешките лидери се опитват да си отговорят, е кой стои зад нападението и каква е неговата цел. Часове преди унищожението на станцията Кали Сандърс, млада изследователка, работеща по проекта, прави неочаквани разкрития за предателство и мистериозно изчезва. Андерсън открива Кали и двамата се оказват въвлечени в зловеща конспирация, която може да им коства живота. В основата на сюжета е идеята за изкуствения интелект и неговото значение в борбата за надмощие между галактическите видове.

Повече за книгата:

Spoiler:
Какво ново ще открият феновете на играта?

От „Разкритието“, чието действие се развива осемнадесет години преди това в играта, феновете на „Мас Ефект“ ще научат куп любопитни подробности за любимите си герои и ще ги опознаят по-добре, а именно:

Къде се корени причината за ненавистта на Сарен към човешката раса?
По какъв начин Сарен разкрива съществуването на кораба „Суверен“?
Защо Андерсън се оказва неподходящ за първи човешки Фантом?

Дрю Карпишин: Бих искал да съм Андерсън

В.: Дрю, разкажи ни повече за сюжета на книгата и за връзката й с играта „Мас Ефект“. Трябва ли читателите да са играли играта, за да разберат книгата, или не е задължително?
О.: Не е нужно да сте играли играта, за да прочетете романа (както и обратното), защото романът и играта разказват своя собствена история с достатъчно детайли за света на Мас Ефект. Биха могли да бъдат и самостоятелни, но смятам, че основното им предназначение е да зарадват феновете на играта. Постарах се да не издавам прекалено голяма част от сюжета на играта, така че няма значение с коя история ще се запознаете първо. Вярвам, че „Разкритието“ ще бъде тъкмо това, което феновете на Мас Ефект биха искали от един роман – нещо, което не пречи на удоволствието им от играта, но надгражда цялостната вселена.

В.: Как започна кариерата си в света на игрите и писането?
О.: Големият пробив дойде през 2000-та година, когато се включих в конкурс на „Уизърдс ъв дъ Коуст“ за проекти за роман, чието действие се развива в света на Забравените царства. Изпратих им проекта си и в крайна сметка така се появи първият ми роман – „Темпъл Хил“.
Що се отнася до пробива ми в света на игрите, бях на точното място в точното време. Работех по магистърската си степен по английска филология в Университета на Албърта (също през 2000-та година), където видях обява от BioWare. Компанията търсеше автори. Аз вече бях подписал договора си за романа по Forgotten Realms, а BioWare са известни с поредицата си Baldur’s Gate, чието действие се развива в същия свят. Изглежда, всичко си пасна идеално. Започнах работа през пролетта на 2000-та година и нещата се задвижиха.

В.: С какво обичаш да се занимаваш, когато не пишеш?
О.: В свободното си време обожавам да играя голф, това е голямата ми страст. Почитател съм и на билярда, обичам много да следя и спорта в медиите.

В.: Самият ти геймър ли си и кои са любимите ти игри?
О.: Честно казано, от писане и голф не ми остава време за компютърни игри. Играл съм не повече от шест игри за последните пет години.

В.: Дрю, кажи ни честно – държиш ли на читателските мнения дори когато са отрицателни? Или понякога критиката – пък била тя и градивна – преминава границата на допустимото?
О.: Обичам да получавам писма от читателите и геймърите, за да знам дали съм на прав път. Опитвам се да не обръщам внимание на хейтърите – хората, които само критикуват и обиждат. В крайна сметка трябва да следваме собствения си инстинкт, защото, ако се опитваме да се харесаме на всички, със сигурност ще претърпим провал. За щастие до този момент получавам предимно положителни отзиви, което значи, че инстинктът ми не ме е подвел.

В.: Кой герой от „Разкритието“ е най-близо до самия теб?
О.: Вероятно Андерсън, макар че той всъщност притежава моите най-добри страни, не и недостатъците ми. Да кажем, че той е това, което аз бих искал да бъда. Възхищавам се на чувството му за отговорност и чест. Ако можех да съм някой друг, бих искал да съм Андерсън.

В.: Последен въпрос, Дрю. Какво можем да очакваме от теб през тази година? Работиш ли вече по нови проекти?
О.: През 2012 година планирам да отделя време и на нещо, което е изцяло мое творение – работя върху фентъзи трилогия в жанра „меч и магия“, която е почти завършена. Кой знае, може би това ще бъде наследникът на Властелинът на пръстените/Колелото на времето/Игра на тронове. А може би ще бъде пълен провал. Само времето ще покаже!

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]