Добре дошли в Мистик Таун!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Translator

Вход

Забравих си паролата!

BG TOP
BGtop
Icon
Icon
Icon
Icon
Poll

Имате ли пари за книги или разчитате на безплатните бройки от форуми/сайтове?

38% 38% [ 27 ]
37% 37% [ 26 ]
25% 25% [ 18 ]
0% 0% [ 0 ]

Общо гласове : 71

Последно онлайн
Пазарска количка

Гост това е твоята пазарска количка, използвай я за пазаруване от магазина.

Втора употреба

Рекламации

Top posting users this month

You are not connected. Please login or register

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 6 от 7]

1 Моста до водопада on Пет 18 Фев 2011, 00:08

Sally Clermon

First topic message reminder :

126 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 10:28

Junsu / Yao

-Ще ми кажеш ли нещо за себе си? - попита ме тя и се замислих. Гледах към водата и се чудех да и разкажа ли за мен или не. Можеше и да и е интересно, но може и да я отегча до смърт. Хах шинигами да отегчи до смърт. Това е нещо ново. Тя си играеше с май беше шепа вода и факта, че показваше таланта си, ме изпълни с топли чувства. Не трябваше да крие какво може. Това я правеше оцеляващ, а не пасивен наблюдател.
-Добре ще ти разкажа. - сложих ръка на челото си и погледнах нагоре. - Аз съм Шинигами, още познат като Бог на Смъртта. - очаквах сега да побегне, но все пак продължих - на Земята съм заради един облог с моя най-добър приятел. Ние живеем в скука и заради това решихме да си направим облог, който няма да ти кажа какъв е. - Минах с ръка през косата си и тя щръкна още повече. - Обичам черния цвят и бижутата, красивите неща. Мразя да готвя и да се правя на ангелче. Хайде моля те изглеждам ли на ангел - и направих мила физиономия. - Истинското ми име не мога да ти го кажа. Нося две тетрадки и търся нещо като господар на който да дам едната. Той ще разполага с моята сила. Това стига ли? Мога и да ти разкажа още.

П.П: Съжалявам, но аз не мога да пращам ЛС-та

127 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 10:36

Деница

Оставих го да довърши. Бях повече от щастлива, че той реши да сподели с мен. Да, имах въпроси, но щях да оставя той сам да ми каже. Нямаше да го насилвам да ми разказва.
- Благодаря ти, че сподели с мен. - казах и се усмихнах топло. - Ако желаеш може да ми разкажеш още. Оставям този избор на теб.
Приближих се до него, за да му покажа, че независимо от расата му, мен не ме беше страх. Както му бях казала - За мен расата нямаше значение.

П.С. Няма проблем. Досетих се. :)

I'm trouble, yeah trouble now
I'm trouble y'all, I disturb my own town

I'm trouble, yeah, trouble now
I'm trouble y'all, I got trouble in my town

128 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 10:42

Junsu / Yao

Вдигнах рамене и реших да продължа. Все пак тя не избяга, значи все пак не се страхуваше толкова от смъртта. А и ме беше ударило на вълна, излей си душата и разкажи всичко за себе си.
-Ами да видим. Още харесвам хубавите филми и книги. Черните и бели рози. Харесвам и гела и лака за коса - засмях се на последното, дано да е схванала, че го подметнах, за да я разсмея - Мразя кухнята и ябълките. Всъщност не харесвам особено плодовете. - Направо се разкрих пред нея - Моля ако има нещо което искаш да питаш давай.
Бях се изчерпал с идеи, какво да и кажа, затова пасувах и реших тя да разпитва. На мен ми беше все тая.

129 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 10:51

Деница

Той започна да изрежда какво харесва и какво - не. Когато спомена лака за коса се засмях толкова тихо, че той едва ли ме чу. Когато приключи и ми даде думата, реших да го поразпитам малко:
- Кои филми и книги определяш като "хубави"? - попитах, защото всеки имаше различен вкус.
- Значи харешваш черно и бяло. Какво ще кажеш за щоколад, сладкиши и торти? Кой са любимите ти напитки и храни? - добавих преди той да е отговорил. Мислех да е това засега. Усмихнах му се извинително за любопитството си.

130 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 10:56

Junsu / Yao

-Харесва книги в които невежите хора са ни описали като зли, арогантни, долни създания. Но иначе романчета за вампири, върколаци. Нали не като "Здрач" или пък "Дневниците на вампира" са благодат.
Въздъхнах и се замислих. Храна а? Сладкиши и напитки. Интересно, не се бях замислял.
-Ами да видим за сладкишите. Предпочитам шоколадови торти, ама ако може само шоколад да има с тях рай. Храна - докоснах с ръка брадичката си и направих замислено изражение - Харесвам бенто, абе японската кухня. За напитките предпочитам безалкохолни. Алкохола само вреди. Не мислиш трезво.

131 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:06

Деница

Зарадвах се, че харесва сладкиши. Нали все пак към това се стремя някой ден. И аз не се падах голям фен на алкохола. По големите празници да пийна няколко глътки шампанско, вино или пина колада, но това е. Само още един въпрос ми се въртеше в главата:
- Ъм, незная как да попитам. Кога е Рождения ти ден? Ако е твърде много - не е нужно да отговаряш.
Това беше последният въпрос който ми се въртеше в главата.

132 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:10

Junsu / Yao

След последния и въпрос, черен облак ми мина над главата. Ние Шинигамитата нямаме рождени дни и затова няма как да и отговоря.
-Ами .. Деница - чан - използвах познатото ни за японците чан или сан за момичетата, което при нас, значеше че просто приемаме човека, а и го казах с такова сладко тонче в гласа - Аз съм бог на Смъртта. Аз нямам рожден ден. Извинявай, но така стоят нещата при нас.

133 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:17

Деница

От това се притеснявах. Незнаех дали не съм го наранила по някакъв начин с моят въпрос. Затова му предложих нещо друго.
- Не празнуваш ли нещо, специално за теб? Ако искаш може да изберем един ден, който да празнуваш? Ден на който се е случило нещо специално или важно за теб. - надявах се да не съм нахална. Просто не исках той да няма неща, който са хубави. Исках да е щастлив. Ако беше дошъл на земята, щях да направя престоя му хубав. Изпълнен с моменти на забава и щастие. Поне доколкото имах възможност. Единственото,което ми трябваше, бе неговото желание.

134 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:23

Junsu / Yao

- .. Ден на който се е случило нещо специално или важно за теб. - сериозно ли? Аз нямах рожден ден, защото кралят ни не ни дава да празнуваме.
-Всъщност нямам ден, в който да се е случило нещо важно за мен. Моят живот е изпълнен убийства и смърт. Радост и веселби не са ми познати. - усмихнах се и доближих лицето си до нейното - но ако се съгласиш да ми станеш, нещо като господарка, може и да направя изключение, само заради теб.

135 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:30

Деница

...Моят живот е изпълнен убийства и смърт. Радост и веселби не са ми познати. - Това ме натъжи. Защо му е отнето нещо толкова хубаво? Той доближи лицето си до моето с усмивка и добави:
- Но ако се съгласиш да ми станеш, нещо като господарка, може и да направя изключение, само заради теб. - поредният изблик на изчервяване, за щастие по-леко от преди.
- Господарка? - повторих въпросително, с очакване да ми обясни.

136 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:37

Junsu / Yao

Извадих двете си тетрадки и и ги показах. Сложих едната, не моята на парапета и се дръпнах. Ако и хареса това, което ще и кажа сега трябваше само да я вземе, ако ли, е това щях да си взема тетрадката и така.
-Ами искам да кажа, че ще си човек със силата на шинигами. Ще те пазя. Ще съм до теб, когато имаш нужда от мен. Ще те чуя ако ми кажеш името. И ще дойда веднага. Ще се разпореждаш в живота ми и така. Това е общо взето.

137 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:44

Деница

Той остави една тетрадка до мен. Аз я погледнах и го изслушах. После попитах:
-Каква е работата ми? Какво се очаква от мен, ако приема? Ще се разпореждам с живота ти? А този на другите, околните?

138 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:49

Junsu / Yao

-Ем и с техния. - Посочих и тетрадката. - Ако я притежаваш можеш да убиеш всеки, стига да му напишеш името вътре. А да ако я хванеш ще видиш истинската ми форма и ще ти каже и името си. - Вдигнах рамене и се ухилих. Това си беше забавна сделка, нищо повече.

139 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 11:53

Деница

Погледнах тетрадката, после него.
- А ако притежавам тази сила, ще бъде ли нужно да убивам някого, да правя нещо или да се подчинявам на някого?
Гледах го. Не исках да съм подчинена на някого. Или да бъда принуждавана да правя неща против волята си. Затова този избр беше важен.
- И ако приема какво после? Какво следва?

140 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 12:29

Junsu / Yao

Въздъхнах и разтърках леко мястото между очите си. Явно трябваше да започна много бавно, за да схване идеята да си господар на шинигами.
-Ами ще се наложи от време на време да убиваш някой. Ама можеш да пробваш със затворници и осъдени на смърт. Те така и така ще умрат. - усмихнах се миличко и я целунах по бузата. - разбира се можеш да откажеш. И не няма да се подчиняваш на никой.

141 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 12:34

Деница

Той ме целуна по бузата. Последният ми въпрос и щях да направя своето решение.
- Значи, ще съм си Аз, но ще мога да се свързнам с теб като казвам името ти, да виждам истинската ти форма и ще трябва да убивам осъдени на смърт или на смъртното легло?
Погледнах го въпросително. Исках да ми каже истината. От това се нуждаех, за да взема решение.
- И има само 1 такава книга, освен твоята, която е свързана с теб?

142 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 12:42

Junsu / Yao

-Точно така - Потупах я по главата подобно на добро кученце и се изхилих. Ем тя беше схванала цялата работа и това си беше леко трудно за другите създания. Но ето има и умни хора. След това извадих отново моята тетрадка и я сложих до другата. Сега тя видя, че са абсолютно еднакви. И двете бяха обсипани с камъни, и двете бяха черни на цвят. Ем книжка на смъртта, вие да не мислите, че ще е розова с пухчета и рисунки на кученца и котенца с очила.
-И да има само една тетрадка, която е свързана с мен, освен моята.

143 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 12:55

Деница

Двете тетрадки бяха напълно еднакви. Бавно насочих ръката си към едната за да я докосна. На няколко милиметра от нея спрях и попитах:
- Има ли връщане назад или ще е за цял живот? И какво следва оттук нататък? - погледнах го. Надявах се само едно - да не съжалявам за решението си. Дано това не беше начин да спечели онзи бас за който спомена по-рано.

144 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 22:10

Junsu / Yao

-За цял живот е. - отговорих тихичко и се усмихнах, но всъщност в ума си казах " Или поне докато не умреш, аз няма как да ритна камбаната ". Седнах на земята и свих краката си в коленете. Стъпи на земята с тях, още в седнало положение. Подпрях ръцете си на колената и въздъхнах. Отново бях дим се изниза от устните ми и разбрах, че е студено и трябва да облека нещо или гласните ми струни отиват на кино. И като се заговорихме за кино, дали дават някой хубав филми или са същите бози?

145 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 22:21

Деница

-За цял живот е. - отговори тихо той.
Незнаех какво да му кажа. Единственото нещо, което ме възпираше да взема тетрадката беше, че ще трябва да убивам с нея. Харесвах го. Уважавах и работата му, но просто нямаше да мога да убия. Ако можех вместо това да давам живот, то нещата щяха да са други.
-Яо? Много искам да я взема - прошепнах - но не мисля, че ще успея да се справя. Много съжалявам. Надявам се... - млъкнах. Погледнах го в очите. Довърших това изречение наум. Надявам се да не ме намразиш, Яо. Или още по-силно се надявам, да не съм те наранила.

146 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 22:41

Junsu / Yao

Вдигнах рамене и се усмихнах.
-Струваше си да опитам, нали? - приближих се до нея и я зяпнах в очите леко духнах в лицето и, колкото да усети топлия ми дъх.
-Но да знаеш, изпускаш един прекрасен индивид от мъжкия пол. - засмях се и прекара ръка през косата си. Всъщност така беше по-добре, тя щеше да види моята истински форма, а това щеше да е ужасяващо. Спомних си последния ми господар, който като видя формата ми и получи сърдечен удар, а беше на 20 забога. Как така успя да пукне преди да е написал и едно име.

147 Re: Моста до водопада on Пон 05 Мар 2012, 22:55

Деница

-Но да знаеш, изпускаш един прекрасен индивид от мъжкия пол. - той се засмя и прекара ръка през косата си.
- Зная. - отговорих кратко и тихо. После се усмихнах. Но не бих си простила, ако убиех някого. Всеки умира някой ден, но не аз съм тази, която ще реши кога е настъпил този ден. Може би още имаше шанс да се съглася, но не и точно в този момент.
- А тази тетрадка - посочих черната тетрадка, която той ми бе показал - само, за да убиваш с ли я използваш? Искам да кажа, може ли да се използва за друго?

148 Re: Моста до водопада on Сря 07 Мар 2012, 00:10

Junsu / Yao

-Дали може да се използва за друго? - Замислих се. Да си води дневник, не ставаше. Да си подпали печката, за това и дума да не става. Да си къса листата и да си прави оригами. А да посмее ще и счупа вратлето. Ем то за убиване и за красота, май за друго не ставаше.
-Не. Но не съм казал, че трябва непременно да убиваш. Може когато си ядосана, иначе не. Аз убивам достатъчно хора за ден, така че изобщо не е нужно да убиваш. - и за да го направя по-реда си. Хванах втората тетрадка и я метнах в гората. Който я намери, намери я.

П.П:Сори, но имах работа и за това не писах.

149 Re: Моста до водопада on Сря 07 Мар 2012, 10:24

Деница

Той грабва тетрадката и я хвърли в гората. Това предизвика противоречиви чувства в мен. Не бях решила дали да я докосна, но и не желаех да попада в грешните ръце.
- Може ли да я върнеш обратно? - помолих го. После се реших и казах. - Ако взема тетрадката, можеш ли да ми обещаеш, че няма да попадна в нещо, за което после ще съжалявам. Че ще ми кажеш истината и няма да криеш нищо от мен? И че ще уважаваш мнението ми? Ако ти го направиш, не само ще я взема, но и ще ти обещая същото. - А ако нарушеше обещанието си, щях да се обърна към магията за помощ, колкото и да не исках. Неговият отговор щеше да реши изхода от ситуацията.

П.С. Няма проблем. Когато можеш да пишеш ЛС ми кажи. :)

150 Re: Моста до водопада on Сря 07 Мар 2012, 22:53

Junsu / Yao

-Мога да я върна, но така няма да е забавно - отвърнах на първия и въпрос и погледнах небето. Въздъхнах облекчено и я погледнах. Е добре нямаше как. Май щях да отида да си върна тетрадката.
-Стой тук за момент - телепортирах се на мястото, където тя е паднала и я взех. Телепортирах се и на още две места. Първото беше магазин за цветя и взех един букет от черешови цветчета и сини камбанки. Просто комбинацията от бяло и синьо си беше страхотна. Върнах се при Деница и и подарих букети.
-Обещавам да не те завличам в никакви беди, да уважавам мнението ти. И няма да крия нищо от теб - нищо, че още не ми е виждала истинската форма. Ама хей, ако я докосне ще може. А и не мисля, че съм толкова страшен. Скелет с бижута и скъпоценни камъни по себе си.

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 6 от 7]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next