Гост това е твоята пазарска количка, използвай я за пазаруване от магазина.

1 Miami Heat vs, Dallas Mavericks Game 1 on Сря 01 Юни 2011, 01:24

Катерина Петрова

avatar

Леброн Джеймс регистрира добра успеваемост и от тройката - 4 успешни от 5 опита.

"Маями хийт" победи "Далас маверикс" с 92:84 за първи път от 2006 г. и поведе с 1:0 във финалния плейоф за титлата в НБА.

За последен път "горещите" надвиха "Маверикс" в шест мача (4:2) във финала преди пет години и оттогава насам нямаха победа над тях в 10 поредни мача.

Двубоят се игра в "Американ еърлайнс арена" в Маями. За първите шест минути гостите изоставаха с 6 точки, преди да обърнат до 17:16 в края на първата четвърт. Във втората част водачът в резултата се смени осем пъти, но "Далас" я завърши с минимално предимство при 44:43.

В третата четвърт "Маверикс" поведедоха до 51:43, но с четири поредни тройки на Леброн Джеймс "горещите" стигнаха до ключов обрат с 65:61. "Далас" така и не успя да съкрати аванса на "Маями" до по-малко от две точки, а 40 секунди преди края вече изоставаше с 12 точки и в крайна сметка загуби с 92:84.

Звездата на "Маями" Леброн Джеймс завърши с 24 точки, 9 борби и 5 асистенции и направи силна крачка към първата си титла в НБА. Съотборникът му Дуейн Уейд добави още 22 точки и 10 борби, а Крис Бош допринесе за успеха с 19 точки и 9 борби.

Дирк Новицки беше най-резултатен за "Далас" с 27 точки, но след двубоя обясни, че е разкъсал сухожилие на средния пръст на лявата си ръка, с която не стреля. В четвъртък сутрин е вторият мач от серията, който отново ще се проведе в Маями. След това двата тима ще се преместят в Далас за не повече от три мача, в зависимост от това дали някой от тях ще спечели първите 4 двубоя от седемте във финалния плейоф.

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]